Menu

Paka dla zwierzaka - finał

Paka dla zwierzaka - finał

Koniec roku szkolnego już za kilka dni, przeszyła więc pora na finalizację szkolnej zbiórki na rzecz @OTOZ Animals schronisko dla bezdomnych zwierząt w Starogardzie Gdańskim. W poniedziałek 22 czerwca bagażnik pełen smakołyków dotarł do naszych przyjaciół. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczniom za przyłączenie się do zbiórki. SU

Konkurs "Świąteczna sala lekcyjna"

W grudniu samorząd uczniowski zorganizował szkolny konkurs na najpiękniej przyozdobioną salę lekcyjną. W zmaganiach wzięły udział wszystkie klasy, które z wielkim zaangażowaniem dekorowały swoje sale lekcyjne przygotowując je na święta. W ostatnim tygodniu grudnia dwie komisje konkursowe rozpoczęły obrady i wyłoniły następujących zwycięzców:

kategoria klas 1-3

I miejsce sala nr 12 pod opieką klasy II A

II miejsce sala nr 3 pod opieką klasy III B

III miejsce sala nr 16 pod opieką klasy III C

kategoria klas 4-8

I miejsce sala nr 20 pod opieką klas VI B oraz V C

II miejsce sala nr 9 pod opieką klasy VII B

III miejsce sala nr 23 pod opieką klas VIII A oraz VIII B

Serdecznie gratulujemy!

SU

Dyskoteka  andrzejkowa
Zgodnie z tradycją, w czwartek 28 listopada, uczniowie naszej szkoły uczcili ostatnie chwile przed nadchodzącym adwentem. Młodzież z klas 4-8 wspólnie bawiła się podczas szkolnej dyskoteki andrzejkowej. W trakcie zabawy nie zabrakło wróżb, konkursów oraz wspólnych tańców. Ulubiona muzyka uczniów, wesoła atmosfera oraz uczestnictwo w różnorodnych konkursach sprawiły, że wszyscy cudownie się bawili.
SU
Dwójka dla Hospicjum

Z wielką dumą i radością możemy poinformować Państwa, że zorganizowana prze SP nr 2 w Pelplinie zbiórka artykułów higienicznych dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci odniosła ogromny sukces.

W ciągu jednego tygodnia udało się zebrać bardzo pokaźną paczkę, którą 29.10.2019 r. przekazaliśmy Hospicjum. Jak widać na załączonych fotografiach - samochód został wypełniony po sam sufit.

Wszystkim tym, którzy dołączyli do naszej akcji serdecznie dziękujemy.

Dzięki takim działaniom nasz świat staje się lepszy. Dziękujemy!

Warto pomagać !

Warto pomagać !
Dzisiaj w naszej szkole ruszyła zbiórka artykułów higienicznych dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Hospicjum opiekuje się dziećmi nieuleczalnie chorymi, dlatego też Wolontariusze z Dwójki oraz Samorząd Uczniowski postanowił wspomóc działalność tego niezwykłego miejsca. Wszyscy Ci, którzy zechcą dołączyć się do zbiórki proszeni są o dostarczenie artykułów z poniższej listy do piątku 25 października. 
Pomagamy

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”. W minionym tygodniu uczniowie mieli okazję nabyć cegiełki z pomocami naukowymi, dzięki którym POMOGLIŚMY w tegorocznej zbiórce Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Pomóż i Ty!

Co roku akcja ma na celu pomoc innemu, konkretnemu podopiecznemu Fundacji – tym razem był to 17-letni Bartek Chrzan. Chłopiec pomimo dziecięcego porażenia mózgowego i operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój. Dochód zebrany ze zbiórki we wszystkich szkołach przystępujących do akcji przeznaczony zostanie na zakup wymarzonego dwuosobowego skutera inwalidzkiego Companier, który jest spełnieniem motoryzacyjnych marzeń Bartka. Koszt takiego skutera to około 16 000 zł, dlatego też SU postanowił przyłączyć się do pomocy.

Dzięki ofiarności naszych uczniów SU przekazał na rzecz Fundacji aż 182,60 zł

Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

SU

W barwach jesieni!

23 września – Pierwszy Dzień Jesieni okazał się wyjątkowy dla wszystkich uczniów SP nr 2. Tegoroczne święto wymagało specjalnych uroczystości, bowiem początek jesieni kalendarzowej 2019 przypadł na ten sam dzień co pierwszy dzień astronomicznej jesieni 2019. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował kolorowe przywitanie nowej pory roku. Zadanie uczniów było proste – przyjść w poniedziałkowy poranek w ubraniach o kolorystyce jesiennej.

Oczywiście nie zabrakło również konkursu na najciekawsze przebranie. Jury zadecydowało, i tak w kategorii klas 1-3 miano najpiękniejszego jesiennego stroju uzyskała uczennica klasy 3c – Karolina Isakowska, zaś w kategorii klas 4-8 – Tatiana Tobiańska z 6a.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i życzymy wspaniałych jesiennych przygód!

SU

Dzień Kobiet

W poniedziałek uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Kobiet, z tej okazji na szkolnym korytarzu pojawiło się słodkie stoisko z pysznościami. Młodzież przygotowała wiele smakołyków - były babeczki, ciasto czekoladowe, ciasteczka owsiane, a także galaretki oraz gorące kakao z bitą śmietaną. Ponadto w minionym tygodniu wszyscy chłopcy wzięli udział w głosowaniu na "najsympatyczniejszą koleżankę". Podczas wyboru zadawali sobie pewne pytania: czy osoba ta jest przyjacielska, pomocna oraz uśmiechnięta i radosna. Tym samym męska część naszych uczniów wyłonił 6 dziewcząt:

w kategorii kl. 4-6 - I miejsce zajęła Julia Kalkowska (6b), II miejsce Zuzanna Aszyk (5a), a III miejsce Lena Lemka. W kategorii kl. 7-8 - na pierwszym miejscu znalazła się Agata Mrozińska (8a), na II miejscu Wiktoria Osielska (8a), zaś na III miejscu Nadia Trochowska (8a). Dziewczętom serdecznie gratulujemy, a wszystkim życzymy samych wspaniałości! SU

Podsumowanie akcji "Góra Grosza"

Podsumowanie akcji "Góra Grosza"
Od początku grudnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość dołączenia do ogólnokrajowej akcji charytatywnej na rzecz dzieci wychowujących się poza domem (w domach dziecka czy rodzinach zastępczych) i dorzucenia monet do szkolnej góry grosza. Grudzień już za nami, tym samym przyszedł czas na podsumowania naszych wspólnych wysiłków.

W tym roku udało nam się zebrać:
1 gr – 615 szt = 6,15 zł
2 gr – 322 szt = 6,44 zł
5 gr – 380 szt = 19 zł
10 gr – 101 szt = 10,10 zł
20 gr – 64 szt = 12,80 zł
50 gr – 45 szt = 22,50 zł
1 zł– 24 szt = 24 zł
2 zł – 11 szt = 22 zł

5 zł – 6 szt = 30 zł

Co łącznie daje kwotę w wysokości

152 złotych i 99 groszy!

3 stycznia całą kwotę przesłaliśmy na adres Fundacji Towarzystwa Nasz Nowy Dom.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE WSPARCIE!

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
W środę 20 listopada nasza szkoła przyłączyła się do świętowania 30. rocznicy uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka.
Tym samym, aby dołączyć do światowej akcji #GoBlue, zorganizowanej przez UNICEF  oraz solidaryzować się  ze wszystkimi dziećmi na świecie (również tymi, których prawa nie są przestrzegane), uczniowie SP nr 2 przyszli do szkoły ubrani na niebiesko.
W różnych miejscach naszej szkoły pojawiły się informacje o prawach dziecka. Młodzież miała również okazję wysłuchać audycji dotyczącej praw dziecka oraz działalności organizacji humanitarnej UNICEF. Słuchacze poznali podstawowe prawa dziecka m.in. prawo do życia, do prywatności, do wyrażania własnych poglądów, do godności i szacunku, a także prawo do nietykalności osobistej oraz do godnych warunków życia i odpowiedniego poziomu życia.
 Ten dzień miał przypomnieć wszystkim, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa oraz to, że każde dziecko ma prawo czuć się bezpiecznie.
Pamiętajmy zatem, że prawa dziecka przysługują każdemu dziecku bez wyjątku i powinny być respektowane przez każdego dorosłego.    SU
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to niezwykle święto dla całej społeczności szkolnej. W tym roku uczciliśmy je na wiele sposobów. Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w apelu, uczniowie SU przygotowali audycję radiową, ale nie zabrakło także słodkiej niespodzianki...  W ramach podziękowań za trud i pasję wkładane w swoją pracę wszyscy pracownicy naszej szkoły otrzymali niewielki podarunek.
 
Jednakże, aby w szczególny sposób podziękować naszym nauczycielom w ubiegłym tygodniu uczniowie SP nr 2 wzięli udział w niezwykłym głosowaniu. Samorząd Uczniowski przygotował " Szkolne Oskary" . W siedmiu kategoriach, spośród 4 nominowanych nauczycieli, uczniowie wybierali swojego faworyta i w ten sposób wyłonili następujących medalistów:
1. Pan Seweryn Pauch w kategorii Największy Autorytet
2. Pan Andrzej Wolski w kategorii Najbardziej sprawiedliwy
3. Pan Jarosław Moćko w kategorii Mistrz humoru
4. Pan Grzegorz Ichniowski w kategorii Mistrz elegancji
5. Pani Ewelina Maślanka w kategorii Bratnia dusza
6. Pani Natalia Koślicka w kategorii Uśmiech roku
7. Pani Elżbieta Piontek w kategorii Najbardziej cierpliwy
 
Wszystkim nauczycielom, pedagogom oraz pracownikom naszej szkoły raz jeszcze gratulujemy i życzymy samych wspaniałości.
SU
Dzień chłopaka
30 września - bez wątpienia był to wyjątkowy dzień. W tym dniu, z okazji święta wszystkich chłopców uczniowie naszej szkoły przygotowali liczne niespodzianki. Przez pierwsze trzy godziny nauki mogliśmy zajadać się smakołykami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Na tegorocznym kiermaszu nie zabrakło babeczek, ciasta marchewkowego, czy też galaretek i warzywnych hamburgerów. Było wyjątkowo pysznie! Ponadto dziewczynki z każdej klasy wytypowały klasowego "Prawdziwego Gentlemena", a nasze mundurki zmieniliśmy na muszki i krawaty. Wszystko po to, aby nasza męska część społeczności szkolnej poczuła się wyjątkowo. Wszystkim zaangażowanym w uroczystości raz jeszcze serdecznie dziękujemy, a chłopcom życzymy wszystkiego co najlepsze!
SU
Wybory Samorządu Uczniowskiego

19 września 2019r. zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego na nowy rok szkolny 2019/2020. Jest mam niezmiernie miło poinformować, że mamy już nowy skład SU oraz nowego opiekuna.
A oto wyniki głosowania:

1.Agata Mrozińska kl.8a - przewodnicząca SU
2. Kacper Cwajda kl.6c - zastępca
3. Roksana Pustkowska kl.5c

Opiekunem SU została Pani Natalia Koślicka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz całej społeczności szkolnej.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
    ul. Kościuszki 12 A
    83 - 130 Pelplin
  • (+48) 58-536-15-69
    sekretariat@sp2pelplin.pl

Galeria zdjęć