Menu

Pedagog Logopeda Terapia pedagogiczna

PLAN PRACY PEDAGOGÓW

 

M. Pauch

K. Gunia

G. Ichniowski

PONIEDZIAŁEK

8.00 – 13.00

9.50 – 12.50

8.45 – 9.45

11.45 - 12.30

WTOREK

8.55 – 9.40

9.50 – 10.35

11.45 – 12.30

8.45 – 9.45

ŚRODA

8.00 – 11.15

9.45 – 13.30

 

CZWARTEK

8.55 – 9.40

 

11.30 – 13.20

PIĄTEK

9.00 – 11.30

12.45 – 13.30

10.45 – 11.30

9.00 – 11.30

12.35 – 13.30

 

2019/2020

STP - Kolorowy Dzień Kredki

22 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień KREDKI. To była wspaniała okazja, aby w pochmurny jesienny dzień ubrać się na kolorowo. Tego dnia odbyły się również zajęcia pt. „Kultura na stołówce”. Uczennice z klasy VII A przeprowadziły warsztaty savoir- vivre dla uczniów z klas I-III. Zajęcia te miały na celu utrwalanie odpowiedniego i kulturalnego zachowania się w stołówce szkolnej. Instruktorki ćwiczyły z najmłodszymi uczniami trudną sztukę „obsługi” sztućców oraz towarzyski bon-ton, podany w zabawnej i uroczej formie. Siódmoklasistki spisały się na medal, choć przyznały, że prowadzenie lekcji dla dzieci, jest wyczerpującym zajęciem. Za to naszym szkolnym maluchom, ich porady i zalecenia, bardzo przypadły do gustu!
Serdecznie dziękujemy dziewczętom z kl. VII A oraz wychowawczyni p. S. Noch za pomoc.

STP - Dzień Praw Dziecka
W środę 20 listopada nasza szkoła przyłączyła się do świętowania 30. rocznicy uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka.
Tym samym, aby dołączyć do światowej akcji #GoBlue, zorganizowanej przez UNICEF  oraz solidaryzować się  ze wszystkimi dziećmi na świecie (również tymi, których prawa nie są przestrzegane), uczniowie SP nr 2 przyszli do szkoły ubrani na niebiesko.
W różnych miejscach naszej szkoły pojawiły się informacje o prawach dziecka. Młodzież miała również okazję wysłuchać audycji dotyczącej praw dziecka oraz działalności organizacji humanitarnej UNICEF. Słuchacze poznali podstawowe prawa dziecka m.in. prawo do życia, do prywatności, do wyrażania własnych poglądów, do godności i szacunku, a także prawo do nietykalności osobistej oraz do godnych warunków życia i odpowiedniego poziomu życia.
 Ten dzień miał przypomnieć wszystkim, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa oraz to, że każde dziecko ma prawo czuć się bezpiecznie.
Pamiętajmy zatem, że prawa dziecka przysługują każdemu dziecku bez wyjątku i powinny być respektowane przez każdego dorosłego.    SU
Poznajemy zawody

W ramach poznawania zawodów uczniowie klas VI-tych rozmawiali z p. Katarzyną Kołdyńską - pielęgniarką z Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Uczniowie mięli okazję dowiedzieć się jak zdobyć zawód pielęgniarki oraz jak wiele zadań ma do wykonania. Po spotkaniach uczniowie przekazali zebrane artykuły higieniczne dla małych pacjentów Hospicjum. 

Spotkanie z panią policjantką

Nasze "Pierwszaki" rozmawiały o bezpieczeństwie z policjantką Komendy powiatowej Policji w Tczewie. P. Anna Kinder opowiadała o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Dzieci utrwaliły sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Otrzymały w prezencie odblaski, które zwiększają bezpieczeństwo pieszego na drogach. MP

Dlaczego płacimy podatki

Na to pytanie uczniowie klas V-ych doskonale znają już odpowiedź. W minionym tygodniu odwiedziło nas sporo gości, a wśród nich p. G. Bonczkowska i J. Piekarska z Urzędu Skarbowego w Tczewie. Uczniowie poznawali system podatkowy oraz dowiedzieli się w jaki sposób pozyskane podatki, są wydatkowane.
Pedagog

STP - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Tydzień Profilaktyki dobiegł końca, czas więc na relacje z wydarzeń. W czwartek świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Przyjaźni. W tym dniu ubraliśmy się na czerwono, a dziewczęta z klasy VII B zaangażowały uczniów w pozytywne „wyzwania”. Chętne osoby mówiły sobie miłe słowa, uśmiechały się do siebie i nauczycieli, czy przepraszały.

Dzięki takiej inicjatywie ten dzień był wyjątkowo życzliwy!

STP -Człowiek w drodze - program profilaktyczny

W ramach tegorocznych Szkolnych Dni Profilaktyki gościliśmy w naszej szkole podróżnika Mariusza Kurca, który zaprezentował młodzieży swój autorski program profilaktyczny „Człowiek w drodze – własne świadectwo”. Tytuł tego programu doskonale oddaje zarówno rys biograficzny naszego gościa, jak również charakter treści profilaktyczno-wychowawczych poruszonych podczas spotkania. Podróżnik ukazał uczniom uniwersalne wartości, które powinny każdemu towarzyszyć w jego własnej „drodze”; zdrowy tryb życia, otwartość na ludzi, szacunek dla innych, odwaga w realizacji marzeń. Z wielką pasją opowiadał o swoich licznych podróżach, doświadczeniach i przeżyciach, które były dla niego wyjątkową szkołą życia, a także o nieustającej ciekawości świata i drugiego człowieka.     Pedagog

„Hejt – krótkie słowo, działa jak trucizna”

12 listopada uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach. W ramach akcji „PorozmawiajMy. Proszę!” oraz dzięki gościnności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie ósmoklasiści aktywnie spędzili czas na zajęciach pt. „Hejt – krótkie słowo, działa jak trucizna”. Podczas warsztatów uczniowie wspólnie zdefiniowali pojęcie hejtu, określili jego przyczyny oraz możliwe skutki, a takaż opracowali zasady antyhejtowe. Podczas warsztatów młodzież miała również okazję zobaczyć krótki film oparty na faktach pt. "Gdzie jest Mimi?" dotyczący konsekwencji hejtowania w sieci. Dzięki tym zajęciom młodzież miała również okazję wcielić się w rolę projektantów mody - pracując w grupach tworzyła własne projekty ubrań i dodatków z graficznym przedstawieniem omawianego tematu. Te zajęcia na pewno na długo zostaną w ich pamięci, dlatego raz jeszcze dziękujemy MBP w Pelplinie za zaproszenie.

Ogólnopolski Tydzień Kariery – „Spotkania z zawodami”

Tradycyjnie w październiku przypada Ogólnopolski Tydzień Kariery. W tym roku gościliśmy p. Magdalenę Rychlicką – farmaceutkę oraz p. Agnieszkę Kowalska i lekarza weterynarii Wiesława Ossowskiego.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas VII-ych i VIII-ych. Kilkoro uczniów wyraziło zainteresowanie zawodami medycznymi.

Pedagog

Zajęcia o piramidzie żywienia w klasach I-szych

Uczniowie klas I-szych uczestniczyli w zajęciach nt. rozsądnego żywienia, które poprowadziły p. Agnieszka Danielewicz i Monika Szmuc z gdyńskiego Stowarzyszenia Jestem Ważny. Uczniowie analizowali piramidę żywienia oraz przygotowywali pyszne soki owocowe.

Pedagog

2018/2019

Offline challenge 24 h
Ta inicjatywa została podjęta przez naszą społeczność dzięki akcji Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 5 lutego nasze wyzwanie podjęli nauczyciele oraz uczniowie. 

Co nam daje taki challenge? Otrzymujemy informację, czy to my kontrolujemy nasze użytkowanie sieci, czy sieć zawładnęła nami.

Młodzież przyznała, że nie jest to łatwe wyzwanie; część z góry założyła, ze nawet nie spróbuje się zmierzyć z sobą, część z kolei spróbowała, ale nawyki okazały się silniejsze. Byli też tacy, którym się udało i dla nich wyrazy uznania.
Nasz challenge sprawił, że wiele osób zastanowiło się nad swoim użytkowaniem sieci, a to może oznaczać początek budzenia się świadomego korzystania.  
Profilaktyka z bajkami

W dniu 26 listopada zaproszeni goście p. Maria Czapiewska i Zdzisława Lichnerowicz przybliżały uczniom I-III zagadnienia profilaktyczne w ramach bajkoterapii. Wiersze i bajeczki poruszały tematy związane z takimi tematami jak: bezinteresowność, prawda, współpraca, uczyły radzenia sobie ze złością, smutkiem, wybaczaniem. Dzieci uczyły się poprawnych wzajemnych relacji, by wszystkim nam żyło się lepiej w naszej szkole.

Spotkanie z doradcą zawodowym klas III gimnazjum

W ramach Din Kariery Klasy III-cie gimnazjum rozmawiały z doradcą zawodowym p. Bogumiłą Sankowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tczewie nt. budowania własnego szczęścia w sferze edukacyjnej i zawodowej. MP

Spotkania z zawodami

W ramach Dni Kariery odbyły się 17 października "Spotkania z zawodami", podczas których gościliśmy p. Katarzynę Kluczewską i p. Barbarę Grabska z Urzędu Skarbowego w Starogardzie Gdańskim, p. Ewelinę Igłowską - logopedę z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie oraz p. Dyrektor Emilię Rzeniecką i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie.

Dziękujemy za przekazanie młodzieży wielu cennych informacji, które posłużą do planowania kariery.

Małgorzata Pauch - pedagog

Profilaktyczna środa - odpowiedzialnie i z szacunkiem

Środa była dniem poświęconym profilaktyce zachowań ryzykownych i przypomnieniu przepisów związanych z użytkowaniem internetu. W realizacji tego zadania pomógł nam nasz dzielnicowy - p. Arkadiusz Grenc. Uczniowie żywo interesowali się poruszanymi tematami, zasypując gościa pytaniami nawet podczas przerwy. 
Głównymi hasłami przyświecającymi spotkaniu były ODPOWIEDZIALNOŚĆ I SZACUNEK.
MP

Warsztaty z doradcą zawodowym

Podczas zajęć z doradcą zawodowym p. Emilią Szafraniec młodzież odkrywała i trenowała kompetencje miękkie. Obok kwalifikacji, to właśnie umiejętności społeczne i psychofizyczne odgrywają znaczącą rolę na rynku pracy. Warsztaty zostały przeprowadzone w klasach III-ich gim. i w klasach VIII-ych. MP

 IIIB gim w Firmie Elmot z Kopytkowa

Nasza młodzież ceni sobie wycieczki zawodoznawcze, dlatego w ramach OTK, klasa IIIB złożyła dziś wizytę w firmie ELMOT z Kopytkowa. Uczniowie poznali proces produkcyjny budynków modułowych o konstrukcji stalowej oraz dowiedzieli się o zaletach budownictwa pasywnego. Nastroje do zdobywania wiedzy były świetne za sprawą p. Wojciecha Kaspreka, który nas zaznajamiał z firmą Elmot. Dziękujemy!!!   MP

Ja nie widzę Ciebie - Ty zobacz mnie

Ja nie widzę Ciebie - Ty zobacz mnie. Pod tym hasłem przeprowadzamy w szkole zajęcia poruszające temat osób słabowidzących i niewidomych. 17 października podczas lekcji w klasach VI-ych "doświadczaliśmy" niedogodności braku tego ważnego zmysłu i znaczenia pozostałych w odkrywaniu świata. Pomocne również okazały się filmy ukazujące problemy osób niewidomych. MP

2017/2018

Między nami kobietami...

Dzięki uprzejmości p. Anny Grochowskiej, położnej z Pelplińskiego Centrum Zdrowia dziewczęta z klas IIIA i IIIB gimnazjum uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym nt. różnych aspektów dojrzewania.

5 grudnia- Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia z okazji z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza gościliśmy w naszej szkole pracowników starogardzkiego schroniska ANIMALS z przemiłym pieskiem o imieniu Kuba. Panowie opowiedzieli na czym polega praca w schronisku, jak wygląda żywot zwierząt, które niestety są smutne, często bardzo złe ze względu na to że ktoś je oddał bo się nimi znudził. Uczniowie z klasy VIIA SP i IIA Gim. dowiedzieli się także na czym polega wolontariat i praca wolontariuszy w schronisku.

Szkolni wolontariusze w grudniowych akcjach

Grudzień był dla naszych szkolnych wolontariuszy i Samorządu Uczniowskiego okresem wzmożonej pracy; pomagaliśmy w akcji Caritas "Serce pełne dobra miej" oraz przygotowaliśmy paczkę świąteczną dla mieszkanki Pelplina. Dziękujemy za przekazane dary serca, które sprawiły że ten świąteczny czas stał się bardziej wyjątkowy i szlachetny.

MP

DNI PROFILAKTYKI 2017

20 XI - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA - w tym dniu uczniowie włączyli się w akcję Samorządu Uczniowskiego „Ubierz się w kolor odwagi - żółty”. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Pelplinie przypomnieli uczniom z klas IV-tych o zasadach bezpiecznego zachowania.

Samorząd Uczniowski przygotował również akcję plakatowania szkoły, która niosła pozytywny przekaz, a wychowawcy podczas spotkań  w klasach przypomnieli o prawach dziecka.

Uczniowie klas I-szych i II-iej SP podczas zajęć w sali edukacyjnej OGNIK PSP w Tczewie zdobywali niezwykle ważne informacje
i umiejętności związane z bezpieczeństwem w gospodarstwie domowym.

 

21 XI - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Tradycyjnie w naszej szkole to szczególny dzień działań profilaktyczno-wychowawczych, dlatego gościliśmy na zajęciach sędziego Sądu Rejonowego p. Rafała Flisikowskiego i kuratora sądowego p. Andrzeja Kabata, którzy rozmawiali z młodzieżą nt. odpowiedzialności prawnej. Samorząd Uczniowski przygotował akcje: „Losowanie - życzliwe zadanie” oraz „Ubierz się w kolor czystości - biały”. Na korytarzach witały nas radosne pozdrowienia i życzliwe słowa. To był naprawdę pozytywny dzień!

MP.

Dzień Ziemi 2018

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji Samorządu Uczniowskiego "PIESZO DO SZKOŁY". Cieszymy się, że tak licznie przybyliście dziś do szkoły na rowerach, hulajnogach, rolkach i własnych nogach. Zobaczmy fotograficzne migawki z odchodów tego święta w naszej szkole.

Warsztaty nt. świadomego korzystania z smartfona

6 kwietnia gościliśmy w naszej szkole dra Macieja Dębskiego  Prezesa Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG i wykładowcę akademickiego, który podczas warsztatów z uczniami klasy VIIb odkrywał, jak istotne jest świadome korzystanie z smartfonów. Młodzi uczestnicy zajęć, doświadczyli jak wartościowe może być używanie smartfona do celów edukacyjnych oraz poznać pułapki, jakie na nich czekają w sieci.
MP

Muzyczna przerwa

Nikt nie zaprzeczy, że życiu szkolnym przerwy mają ogromne znaczenie;) SU przygotował dla najmłodszych naszych uczniów niespodziankę - MUZYCZNĄ PRZERWĘ. Występ Oliwii Mielewczyk i Julii Kleina został nagrodzony przez uczniów klasy IA gromkimi brawami.

Kolędowanie z wolontariuszami DWÓJKI w DPS

Wczoraj nasze wolontariuszki wraz z opiekunkami p. Małgorzatą Pauch oraz p. Arlettą Trochowską udały do Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie, by przedstawić tegorocznych laureatów Międzyszkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek z naszej szkoły oraz nasze talenty muzyczne. Na koniec spotkania wspólnie z mieszkańcami DPS śpiewaliśmy kolędy.

AT

Poznawaliśmy zawody - drukarz i introligator

Na zaproszenie ZSP w Pelplinie, grupa uczniów z klas III-ich, uczestniczyła w wizycie studyjnej w Wydawnictwie Bernardinum. Specyfikę zawodów: drukarz i introligator przybliżył nam p. Mirosław Chyła. Miło nam był spotkać ubiegłorocznych absolwentów, a obecnych praktykantów Karola i Kacpra. Dziękujemy p. Agnieszce Demskiej za zaproszenie i "żywą" lekcję zawodoznawczą:) MP

O odpowiedzialnym korzystaniu z nowych narzędzi komunikacyjnych

13 listopada młodzież naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach na temat właściwego korzystania z technologii komunikacyjnych. Ku zaskoczeniu uczniów, dr Maciej Dębski z Fundacji Dbam o mój z@sięg nie krytykował urządzeń komunikacyjnych. Przekonywał młodzież, że korzystanie z nowych technologii powinno przyczyniać się do ich osobistego rozwoju. Jednocześnie podkreślił, że nałogowe i niekontrolowane korzystanie z internetu, smartfonów, tabletów oraz innych urządzeń i rozwiązań mobilnych jest niebezpieczne dla prawidłowego funkcjonowania młodych ludzi. Apelował, by korzystanie z nowoczesnych narzędzi komunikacji pozostawało pod naszą kontrolą – nigdy na odwrót.

MP

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
    ul. Kościuszki 12 A
    83 - 130 Pelplin
  • (+48) 58-536-15-69
    sekretariat@sp2pelplin.pl

Galeria zdjęć