Menu

 • Grill klas ósmych

  Przyszli absolwenci naszej szkoły spotkali się na grillu zorganizowanym przez klasowe Rady Rodziców w Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie. Młodzież integrowała się wspólną zabawą, ale również i tańcem. Serdecznie dziękujemy organizatorom za mile spędzony czas, a władzom DPS-u za życzliwe przyjęcie i ugoszczenia ósmoklasistów. Klasy ósme wraz z wychowawcami

 • Międzywojewódzki Festiwal Zespołów Kociewskich „BRZAD”

  13 czerwca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubichowie odbył się Międzywojewódzki  Festiwal Zespołów Kociewskich „BRZAD”. Jego celem jest popularyzowanie dorobku artystycznego zespołów regionalnych oraz promowanie kultury Kociewia. Do tego konkursu zgłosiło się 8 zespołów kociewskich, w tym nasz zespół „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki”. Miło nam poinformować, że zajęliśmy w tym festiwalu I miejsce! ​​​​​​​

 • Literackie bestsellery

  Przed nami zakończenie roku szkolnego, tak więc przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu "Literackie bestsellery". Konkurs został ogłoszony wraz z początkiem roku szkolnego, przez cały okres nauki uczniowie mogli składać prace recenzujące ulubione książki. Całoroczna akcja miała na celu popularyzację wśród młodzieży czytelnictwa. Spośród oddanych prac jury wyróżnił aż 8 osób:

 • Projekty z j. angielskiego

   Jak co roku, uczniowie najstarszych klas prezentują na zajęciach projekty poświęcone kulturze krajów anglojęzycznych. Zajęcia wspaniale rozwijają wyobraźnię i kreatywne myślenie. Wśród zaprezentowanych tematów znalazły się między innymi: Sherlock Holmes, król Artur, królowa Wiktoria, Kuba Rozpruwacz, William Wallace, Harry Potter i Robin Hood. Uczniowie na lekcjach mieli okazję np. rozwiązać zagadkę kryminalną, strzelać z łuku czy poszukać potwora z Loch Ness. Gratulacje dla dociekliwych i żądnych wiedzy!

 • Wycieczka klasy VIIa

  14 czerwca 2019r. uczniowie klasy VII a wraz z wychowawcą udali się w niezwykłą podróż pociągiem. Dotarli do Gdyni Głównej, a następnie ruszyli w kierunku morza. Zamysł wycieczki - przejść brzegiem morza do Orłowa. Pogoda tego dnia dopisywała. Można już było poczuć wakacyny klimat. :) Zwieńczeniem wycieczki był pobyt w McDonaldzie.

 • AS Matematyczny

  kategoria klas czwartych:

  I miejsce - Mikołaj Rakowski

  II miejsce - Zuzanna Szulc

  III miejsce - Marianna Pauch, Szymon Rogowski

  kategoria klas piątych:

  I miejsce - Filip Trochowski

  II miejsce - Bartosz Puchała

  III miejsce - Filip Górski, Karol Dąbrowski

 • Gala "Asy z naszej szkoły"

 • Wycieczka rowerowa klasy Va

 • Występ "Gzubów..."

  Występ „Gzubów…” podczas uroczystości jubileuszowych Oddziału Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

  8 czerwca 2019 r. 35 lat działalności dla Kociewia obchodził Oddział Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Pelplinie. Uroczystości odbywały się na cmentarzu parafialnym, w Kościele Bożego Ciała oraz na sali sportowej ZKiW nr 1 w Pelplinie. Podczas imprezy zaprezentowały się zespoły folklorystyczne działające w naszej gminie, między innymi nasz szkolny zespół „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki”.

 • XII PARAFIALNY KONKURS BIBLIJNY

  Tegoroczny Parafialny Konkurs Biblijny wpisał się w obchody  20. Rocznicy wizyty Św. Jana Pawła II w Pelplinie. Odbył się w sam dzień rocznicy: 6.06.2019r. Tematem konkursu była Ewangelia  ( Mt 7, 21 -27) oraz homilia Ojca Świętego wygłoszona 6.06. 1999r. na górze JP2. Razem rywalizowało 38 uczniów obu pelplińskich szkół: SP nr2 oraz ZKiW nr1.

 • II Szkolny Turniej Taneczny

  II Szkolny Turniej Taneczny zgromadził reprezentacje klas VII-ych, VIII--ych i III-ich gimnazjum.

  Każda z klas prezentowała dwa układy taneczne, w tym jeden z rekwizytem. Jury w składzie: Barbara Nabakowska, Alina Strójwąs i Irmina Nalborska oceniali m. in. ogólny wyraz artystyczny, pomysłowość i synchronizację. Zwycięzcami tanecznych zmagań zostały dwie klasy: IIIa i IIIb gimnazjum, które otrzymały voucher na pizzę dzięki sponsorom - Pizzerii p. Worzałów.

 • Zdrowe zęby

   W ramach całorocznego projektu z przyrody pod okiem Pani Alicji Cymanowskiej 7 czerwca przeprowadziliśmy wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły pogadanki na temat higieny jamy ustnej. Dzieci mogły dowiedzieć się jak poprawnie szczotkować zęby, jak tworzy się próchnica, a także poznali kilka ciekawostek np. takich, że kiedyś ludzie mieli więcej zębów niż obecnie.

 • Gzuby na Dniach Pelplina

 • Big Challenge

  W naszej szkole odbył się europejski internetowy konkurs Big Challenge.  Konkurs ten odbył się w kilku krajach w Europie na różnych poziomach zaawansowania. Wzięli w nim udział uczniowie klas V-VIII oraz III gimnazjum. Konkurs miał formę testu online, który sprawdzał znajomość słownictwa i gramatyki oraz umiejętności rozumienia tekstów czytanych i słuchanych. Po ogłoszeniu wyników każdy uczestnik otrzymał imienny certyfikat. W tegorocznej edycji nagrodę specjalną otrzymał Konrad Jelitto, który zdobył puchar „First Class National Honours” zdobywając I miejsce w województwie pomorskim. Zdobywcy pierwszych miejsc w klasyfikacji szkolnej: Amelia Jóźwiak, Konrad Jelitto oraz Kacper Reszka otrzymali medal The Big Challenge School Award. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

 • Konkurs plastyczny

  5 czerwca 2019r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie dokonano oceny prac plastycznych nadesłanych na konkurs dotyczący grafiki Firmy De Graaf Poland Sp. z o.o.. Komisja konkursowa uwzględniła pomysł na pracę plastyczną,  jakość wykonania oraz wiek uczestnika. Miło nam poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

  Komisja postanowiła przyznać:

  I miejsce - IGOR MROZIŃSKI 

  II miejsce - ZUZANNA MĄDRZEJEWSKA

  oraz wyróżnienia dla:

  1. LAURY PIECHOWSKIEJ

  2. WERONIKI MURAWSKIEJ

  Wręczenie nagród laureatom konkursu nastąpiło podczas Dni Pelplina. Wszystkim zwycięzcą serdecznie gratulujemy! :)

 • Szymbark

   4 czerwca odbyła się wycieczka edukacyjna do Szymbarka, w której uczestniczyły dzieci z klasy III A i II A. Przy pięknej pogodzie uczniowie mogli zwiedzić Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. 

 • Wycieczka do Wrocławia

  W dniach 04.06 – 07.06.2019 razem z klasami ósmymi i ostatnią klasą gimnazjum pojechaliśmy na wycieczkę do Wrocławia. Podczas podróży zwiedziliśmy katedrę Gnieźnieńską.

  Zwiedzanie Wrocławia rozpoczęliśmy od rejsu po Odrze. Spacerowaliśmy bulwarem nadodrzańskim, oglądaliśmy stare kamienice, Ostów Tumski (w tym katedrę i most zakochanych) oraz zwiedziliśmy przepiękny Ogród Japoński. Podczas naszego spaceru spotykaliśmy różne rzeźby krasnali, które bardzo nas zaciekawiły.

 • KKP czyli Kółko Koleżanskiej Pomocy

  KKP czyli Kółko Koleżanskiej Pomocy Klas IV A zainicjowała zajęcia wyrównawcze dla swoich kolegów i koleżanek z klasy. Liderzy przygotowują zadania i testy dla wyznaczonych grup. Powstało kółko matematyczne, przyrodnicze oraz j. angielskiego. Przy okazji uczniowie uczą się współpracy, zrozumienia i empatii. Brawo!

 • Gminny Konkurs Kaligrafii

  5 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Kaligrafii. W zmaganiach konkursowych udział wzięło 24 uczniów z klas I – III ze szkół naszej gminy: ZKiW nr 1 w Pelplinie, ZKiW w Rudnie, ZKiW w Kulicach, SP w Małych Walichnowach, SP nr 2 w  Pelplinie.

 • Mausz

  4-5 czerwca klasy IV A i IV B wyjechały na obóz Guru do Mausza na Kaszubach. Uczniowie, podzieleni na mniejsze grupy, mieli przydzielone rozmaite zadania, które mogli zrealizować tylko poprzez współpracę. Była to wspaniała przygoda, która zaostrzyła apetyt na kolejne obozy. Do zobaczenia Guru za rok!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
  ul. Kościuszki 12 A
  83 - 130 Pelplin
 • (+48) 58-536-15-69
  spnr2@pelplin.pl

Galeria zdjęć