Menu

 • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 • Zakończenie gimnazjum

 • Nowi reprezentanci pocztu sztandarowego

  12 czerwca 2019r. odbyły się wybory do nowego pocztu sztandarowego. Rada Pedagogiczna poprzez jawne głosowanie wyłoniła reprezentantów pocztu głównego i zastępczego.

   Główny skład tworzą Zofia Żebrowska z kl. 7a, Paulina Szulc z kl. 7b oraz Borys Olszewski z kl. 7b. Natomiast poczet zastępczy to Natalia Hasa z kl. 7a, Agata Mrozińska z kl. 7a oraz Oskar Grzebiński z kl. 7b.

  W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować Julii Kuczkowskiej, Oliwii Bonin, Zuzannie Macuk, Aleksandrze Lewandowskiej, Kacprowi Dawickiemu oraz Szymonowi Trochowskiemu za całoroczną współpracę, za sumienne wywiązywanie się z powierzonych obowiązków oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.                                  A.Turzyńska

 • Omnibus religijny

 • Warsztaty pszczelarskie

  18 czerwca 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyli uczniowie kl. I a, I b, IV a i IV b. w czasie godzinnych zajęć dzieci poznały pszczelarski fach, a także zwyczaje najbardziej potrzebnych Ziemi owadów. Zobaczyły i dotykały plastry pszczele, wnętrze pszczelego ula, narzędzia wykorzystywane w pszczelarstwie. Wykonywały własnoręcznie świece z wosku pszczelego, próbowały miodu i pyłku kwiatowego. Gwoździem zajęć był szklany ul, w którym uczniowie zobaczyli żywe owady przy pracy. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał książkę o pszczołach, nożyk do miodu oraz dyplom Przyjaciela Pszczół. Spędzona z pszczelarzem godzina warsztatowa była bardzo pouczająca i ciekawa. Katarzyna Bembenek

 • "Razem możemy więcej"

  Tym razem wspólna akcja Samorządu Uczniowskiego razem z uczennicami z klasy 6b, które w ramach projektu uczniowskiego przyłączyły się do zbiórki karmy dla psów i kotów ze Schroniska dla zwierząt w Starogardzie Gdańskim.
  Serdecznie dziękujemy za waszą pomoc i wsparcie. SU

 • Rodzinny Piknik Parafialny

  Występ zespołu „Kropelki” na Rodzinnym Pikniku Parafialnym w „Ogrodzie u Księdza Proboszcza”

 • Kolejne sprawności zdobyte!

  Przez cały rok szkolny uczniowie klasy 1 b zdobywali umiejętności i sprawności potrzebne do  zdobycia tytułu „Mistrz Dwójki”. W maju i czerwcu tymi sprawnościami były: SIATKARZ i LEKKOATLETA.

  12 czerwca 2019 r. w godzinach popołudniowych odbyła się impreza sportowo-rodzinna, podczas której dzieci zaprezentowały zdobyte umiejętności. W ramach zdobycia sprawności SIATKARZA

 • KANGUR MATEMATYCZNY 2019

  W bieżącym roku szkolnym odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Jest to jeden z najpopularniejszych szkolnych konkursów matematycznych. Gratulujemy wszystkim, biorącym udział w konkursie uczniom, a szczególnie nagrodzonym. Tytuł laureata uzyskał Aleksander Nabakowski z kl. III a, zaś wyróżnienia otrzymali: Maja Rychlicka z kl. II a, Marianna Pauch z kl. IV b, Zuzanna Szulc z kl. IV b oraz Paweł Owsiak z kl. VIII b.

  Barbara Nabakowska

 • Grill klas ósmych

  Przyszli absolwenci naszej szkoły spotkali się na grillu zorganizowanym przez klasowe Rady Rodziców w Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie. Młodzież integrowała się wspólną zabawą, ale również i tańcem. Serdecznie dziękujemy organizatorom za mile spędzony czas, a władzom DPS-u za życzliwe przyjęcie i ugoszczenia ósmoklasistów. Klasy ósme wraz z wychowawcami

 • Międzywojewódzki Festiwal Zespołów Kociewskich „BRZAD”

  13 czerwca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubichowie odbył się Międzywojewódzki  Festiwal Zespołów Kociewskich „BRZAD”. Jego celem jest popularyzowanie dorobku artystycznego zespołów regionalnych oraz promowanie kultury Kociewia. Do tego konkursu zgłosiło się 8 zespołów kociewskich, w tym nasz zespół „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki”. Miło nam poinformować, że zajęliśmy w tym festiwalu I miejsce! ​​​​​​​

 • Literackie bestsellery

  Przed nami zakończenie roku szkolnego, tak więc przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu "Literackie bestsellery". Konkurs został ogłoszony wraz z początkiem roku szkolnego, przez cały okres nauki uczniowie mogli składać prace recenzujące ulubione książki. Całoroczna akcja miała na celu popularyzację wśród młodzieży czytelnictwa. Spośród oddanych prac jury wyróżnił aż 8 osób:

 • Projekty z j. angielskiego

   Jak co roku, uczniowie najstarszych klas prezentują na zajęciach projekty poświęcone kulturze krajów anglojęzycznych. Zajęcia wspaniale rozwijają wyobraźnię i kreatywne myślenie. Wśród zaprezentowanych tematów znalazły się między innymi: Sherlock Holmes, król Artur, królowa Wiktoria, Kuba Rozpruwacz, William Wallace, Harry Potter i Robin Hood. Uczniowie na lekcjach mieli okazję np. rozwiązać zagadkę kryminalną, strzelać z łuku czy poszukać potwora z Loch Ness. Gratulacje dla dociekliwych i żądnych wiedzy!

 • Wycieczka klasy VIIa

  14 czerwca 2019r. uczniowie klasy VII a wraz z wychowawcą udali się w niezwykłą podróż pociągiem. Dotarli do Gdyni Głównej, a następnie ruszyli w kierunku morza. Zamysł wycieczki - przejść brzegiem morza do Orłowa. Pogoda tego dnia dopisywała. Można już było poczuć wakacyny klimat. :) Zwieńczeniem wycieczki był pobyt w McDonaldzie.

 • AS Matematyczny

  kategoria klas czwartych:

  I miejsce - Mikołaj Rakowski

  II miejsce - Zuzanna Szulc

  III miejsce - Marianna Pauch, Szymon Rogowski

  kategoria klas piątych:

  I miejsce - Filip Trochowski

  II miejsce - Bartosz Puchała

  III miejsce - Filip Górski, Karol Dąbrowski

 • Gala "Asy z naszej szkoły"

 • Wycieczka rowerowa klasy Va

 • Występ "Gzubów..."

  Występ „Gzubów…” podczas uroczystości jubileuszowych Oddziału Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

  8 czerwca 2019 r. 35 lat działalności dla Kociewia obchodził Oddział Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Pelplinie. Uroczystości odbywały się na cmentarzu parafialnym, w Kościele Bożego Ciała oraz na sali sportowej ZKiW nr 1 w Pelplinie. Podczas imprezy zaprezentowały się zespoły folklorystyczne działające w naszej gminie, między innymi nasz szkolny zespół „Gzuby z Pelplińskiej Dwójki”.

 • XII PARAFIALNY KONKURS BIBLIJNY

  Tegoroczny Parafialny Konkurs Biblijny wpisał się w obchody  20. Rocznicy wizyty Św. Jana Pawła II w Pelplinie. Odbył się w sam dzień rocznicy: 6.06.2019r. Tematem konkursu była Ewangelia  ( Mt 7, 21 -27) oraz homilia Ojca Świętego wygłoszona 6.06. 1999r. na górze JP2. Razem rywalizowało 38 uczniów obu pelplińskich szkół: SP nr2 oraz ZKiW nr1.

 • II Szkolny Turniej Taneczny

  II Szkolny Turniej Taneczny zgromadził reprezentacje klas VII-ych, VIII--ych i III-ich gimnazjum.

  Każda z klas prezentowała dwa układy taneczne, w tym jeden z rekwizytem. Jury w składzie: Barbara Nabakowska, Alina Strójwąs i Irmina Nalborska oceniali m. in. ogólny wyraz artystyczny, pomysłowość i synchronizację. Zwycięzcami tanecznych zmagań zostały dwie klasy: IIIa i IIIb gimnazjum, które otrzymały voucher na pizzę dzięki sponsorom - Pizzerii p. Worzałów.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
  ul. Kościuszki 12 A
  83 - 130 Pelplin
 • (+48) 58-536-15-69
  spnr2@pelplin.pl

Galeria zdjęć