Menu

 • Zakończenie roku szkolnego klas ósmych.

 • Omnibus religijny

 • Paka dla zwierzaka - finał

  Koniec roku szkolnego już za kilka dni, przeszyła więc pora na finalizację szkolnej zbiórki na rzecz @OTOZ Animals schronisko dla bezdomnych zwierząt w Starogardzie Gdańskim. W poniedziałek 22 czerwca bagażnik pełen smakołyków dotarł do naszych przyjaciół. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczniom za przyłączenie się do zbiórki. SU

 • Goście w karmniku

  W szkole od kilku miesięcy panuje cisza i spokój. Tę niecodzienną sytuację wykorzystał gołąb. Umościł sobie gniazdko w karmniku kl. II b i ...

  Zresztą sami zobaczcie!

 • Egzamin ósmoklasisty

 • Nowy poczet sztandarowy

  15 czerwca 2020 r. odbyły się wybory do nowego pocztu sztandarowego. Rada Pedagogiczna poprzez jawne głosowanie wyłoniła reprezentantów pocztu głównego i zastępczego.

  Główny skład tworzą Zuzanna Szewczyk kl. 7a, Laura Piechowska z kl. 7a oraz Hubert Półtorak z kl. 7a. Natomiast poczet zastępczy to Agata Żebrowska z kl. 7a, Amelia Ponczek z kl. 7b oraz Kacper Dettlaff z kl. 7b.

  Już teraz, w imieniu Pani Aleksandry Turzyńskiej, swoim oraz całej społeczności szkolnej chciałabym serdecznie podziękować Zofii Żebrowskiej, Paulinie Szulc, Agacie Mrozińskiej, Natalii Hasie oraz Borysowi Olszewskiemu i Oskarowi Grzebinskiemu za całoroczną współpracę, za sumienne wywiązywanie się z powierzonych obowiązków oraz godne reprezentowanie naszej szkoły. Natalia Koślicka

 • Konkurs Biblijny

 • π-sanka matematyczna

 • kardynał Stefan Wyszyński

  28 maja 1981 w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, o godzinie 4.40 zmarł Stefan kardynał Wyszyński, Prymas Polski.

  Proces beatyfikacyjny kardynała Stefana Wyszyńskiego trwał 30 lat. Przełomem było zatwierdzenie w styczniu 2019 roku przez Lekarzy Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych cudu uzdrowienia za wstawiennictwem kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 • Literackie bestsellery SP 2

  Wraz z początkiem czerwca szkolne jury wyłoniło laureatów tegorocznej edycji konkursu literackiego. Na grafice przedstawiamy nazwiska laureatów i wraz z nimi zachęcamy do sięgnięcia po polecane pozycje książkowe.

  Wszystkim serdecznie gratulujemy!

  N. Koślicka

 • HARMONOGRAM KONSULTACJI

  W zakładce ZDALNE NAUCZANIE został umieszczony harmonogram konsultacji dla uczniów szkoły podstawowej. Jest możliwość spotkania się z nauczycielami w szkole.

 • Podziękowania

  Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia roku szkolnego, dlatego też chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy w tym roku szkolnym wpierali naszą młodzież, pomagali w organizacji szkolnych wydarzeń kulturalnych oraz okazali hojność i życzliwość przekazując nagrody dla uczestników różnorodnych konkursów.

  Na zdjęciu nagrody przekazane przez @Miasto i Gmina Pelplin  oraz @Wydawnictwo Bernardinum dla zwycięzców IV Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego "Radość pisania".

  Dziękujemy!

 • Światowy Dzień Ochrony Środowiska

 • Dzień Dziecka

 • Dzień bez papierosa

  31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa. Święto to zostało ustanowione przez WHO w 1987 roku. Jego celem jest zwrócenie uwagi na powszechny problem uzależnienia oraz na negatywne skutki zdrowotne. Z badań wynika, że w Polsce po papierosa sięga prawie 9 mln osób. Światowy Dzień bez Papierosa jest dobrą okazją do rozmów na tematy uzależnień oraz schorzeń wywołanych przez palenie papierosów – głównie nowotworów płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki. Pedagog

 • Baśniowa różdżka uczniów klasy 4a

  Różdżka to cenny i ważny przedmiot w świecie baśni. Przekonali się o tym czwartoklasiści, kiedy omawiali baśnie na języku polskim. Oto ich prace. Jak myślicie, wyczarowują marzenia?

 • Laureaci konkursu z okazji Dnia Ziemi

  W kwietniu obchodziliśmy ważne święto – Dzień Ziemi. Z tej okazji został ogłoszony konkurs na grę planszową. Miło nam poinformować, że jego zwyciężczynią została uczennica kl. Vb Marianna Pauch. Myślenie ekologiczne, dbanie o środowisko naturalne powinno przyświecać nam na co dzień; podczas spaceru, sprzątania domu. Mamy setki okazji, aby rozsądnie korzystać z darów natury. Marianna opracowała karty do gry w tzw. Piotrusia. Jest to prosta gra karciana, w której uczestniczyć może od 2 do 4–5 graczy. Talia do gry zawiera 25 kart: 12 par z obrazkami tego samego rodzaju w każdej parze oraz „czarnego Piotrusia”, niemającego pary. Grę w postaci JPG możecie pobrać, wydrukować (karty od 1 do 12 należy wydrukować podwójnie) i grać z całą rodzinąJ. Gratulujemy Mariannie, a Wam życzymy udanej ekozabawy.

 • Kangur matematyczny

 • Laurki dla Św. Jana Pawła II na 100. rocznicę Jego urodzin

  18 maja 2020 roku obchodziliśmy setne urodziny św. Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć papieża przygotowując  "urodzinowe kartki" . Niektóre z nich zawierały osobiste modlitwy. Dzieci zapewniały w nich często, że Św. Jan Paweł II na zawsze żyje w naszych sercach. Niech ten szczególny czas jaki przeżywamy będzie okazją do tego żeby jeszcze częściej modlić się za przyczyną naszego Świętego Rodaka. S.Noch

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie
  ul. Kościuszki 12 A
  83 - 130 Pelplin
 • (+48) 58-536-15-69
  sekretariat@sp2pelplin.pl

Galeria zdjęć