Dziewczęta z "Dwójki" najlepsze w województwie

Z kart historii….

UKS „Dwójka” wznowił swoją działalność w lutym 2011 roku. Został powołany nowy zarząd, którego prezesem wybrano Mirosława Nowackiego. Nowy zarząd utworzył sekcję lekkiej atletyki, w której skład weszli utalentowani uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie, a trenerem został Mirosław Nowacki. Określono cele i zadania, które klub powinien zrealizować po wznowieniu działalności.

Mimo, że na początku klub nie posiadał praktycznie żadnych środków finansowych udało się stworzyć prężnie działającą sekcję na której zajęcia uczęszcza aktualnie ponad 30 zawodników. Treningi odbywają się na obiektach ZS nr 2 oraz na stadionie miejskim.

Dzięki systematycznej pracy zawodnicy sekcji LA w pierwszych miesiącach swoich zmagań w różnych zawodach osiągnęli szereg znaczących wyników. Jak na razie największym sukcesem naszej sekcji jest zajęcie przez Daniela Jaśniewskiego 3 miejsca w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Warszawie w biegu na 1000m. Ponadto z eliminacji rejonowych do tych zawodów zakwalifikowała się jeszcze trójka naszych zawodników: Jakub Bugajski w skoku w dal, Paulina Szczepańska w rzucie piłeczką palantową oraz Weronika Malinowska w biegu na 60 m zajmując wśród najlepszych zawodników w kraju wysokie miejsca.

Nasza sekcja brała również udział w szeregu imprez biegowych, w których to osiągnęliśmy zwycięstwa oraz wiele miejsc na podium. Były to między innymi: Bieg Szpęgawski i Bieg Kociewski w Starogardzie Gd., Bieg Papieski i Bieg Cystersów w Pelplinie.

Dużym sukcesem zakończyły się również organizowane przez nasz klub Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych. W których wzięło udział 242! uczniów, promując w ten sposób sportowy i zdrowy tryb życia.

Dzięki dotacji, którą otrzymał nasz klub można było zrealizować cele, które na początku działalności były niemożliwe do wykonania, a więc zakup sprzętu i strojów sportowych oraz wyjazdy na imprezy sportowe, takie jak Bieg Niepodległości w Malborku oraz Grand Prix Sztumu, gdzie nasi zawodnicy wielokrotnie stawali na podium.

Rok 2012 był drugim rokiem działalności UKS „Dwójka”. W dalszym ciągu prężnie rozwijała się sekcja lekkiej atletyki, na której to zajęcia regularnie uczęszczało prawie 30 zawodników. Do sukcesów z 2011 roku dzięki dalszej systematycznej pracy doszły jeszcze lepsze wyniki w roku następnym.

Największym sukcesem naszego klubu a zarazem sekcji było zajęcie przez Daniela Jaśniewskiego (w biegu na 1000 m) i Wiktorii Rąbały (w rzucie piłeczką palantową) I miejsc w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Ponadto z eliminacji rejonowych do tych zawodów zakwalifikowała się jeszcze czwórka naszych zawodników: Klaudia Jaśniewska (600 m), Oskar Bradtke (1000 m), Piotr Jaworski (1000 m), Patrycja Jaśniewska (rzut piłeczką palantową). Najlepiej z nich wypadł Oskar Bradtke, który zajął bardzo dobre siódme miejsce. W nagrodę za swoje zwycięstwa Daniel i Wiktoria pojechali na wycieczkę do Paryża, a także mieli zaszczyt reprezentowania naszego kraju w zawodach międzynarodowych, które z udziałem ośmiu państw odbyły się w Warszawie. Tam również osiągnęli wspaniały sukces, a mianowicie Daniel zajął drugie miejsce, a Wiktoria trzecie. Ponadto Daniel Jaśniewski okazał się bezkurencyjny w Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Sztumie. Dużym sukcesem Martyny Aszyk zakończyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce w Bydgoszczy, gdzie zajęła trzecie miejsce w skoku w dal.

Nasza sekcja brała również udział w szeregu imprez biegowych, w których to osiągnęliśmy zwycięstwa oraz wiele miejsc na podium. Były to między innymi: Bieg Szpęgawski i Bieg Kociewski w Starogardzie Gd., Bieg Papieski i Bieg Cystersów w Pelplinie, Bieg Niepodległości w Malborku, Grand Prix Sztumu. Braliśmy również udział w zawodach organizowanych Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, takich jak: Otwarcie Sezonu w LA w Gdańsku, Liga Młodzików w Chojnicach (2 m-ce M. Aszyk w skoku w dal), Miting Kwalifikacyjny Juniorów i Juniorów Młodszych w Starogardzie Gd., Mistrzostwa Okręgu Młodzików w Słupsku czy wspomniane wyżej MMM w LA w Bydgoszczy.

Również jak w roku ubiegłym sukcesem zakończyły się organizowane przez nasz klub Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych. W których wzięło prawie dwustu uczniów, promując w ten sposób sportowy i zdrowy tryb życia.

Udział w tych przedsięwzięciach był realizowany dzięki dotacji, którą klub otrzymał z Urzędu Miasta i Gminy Pelplin. Ponadto korzystaliśmy ze składek członkowskich, a także ze środków Rady Rodziców. Niejednokrotnie pomagali nam również rodzice. Dzięki dotacji dokonano również zakupu sprzętu i strojów sportowych.

Mapa Kontakt