MINI PIŁKA NOŻNA

GMINNE I POWIATOWE MISTRZOSTWA

W PIŁCE NOŻNEJ

Szkoła podstawowa

10 maja 2013 r. na boisku Orlik przy Zespole Szkół nr 2 w Pelplinie rozegrano turniej mini piłki nożnej w ramach mistrzostw gminy Pelplin. Do zawodów stanęły reprezentacje 4 szkół podstawowych: SP nr 1 w Pelplinie, SP Małe Walichnowy, SP Rudno oraz gospodarz SP nr 2 w Pelplinie. Zawody zdecydowanie wygrał faworyt (tegoroczny mistrz powiatu w futsalu) zespół SP nr 2 w Pelplinie, wygrywając wszystkie mecze z bilansem bramek 15:0. Kolejne miejsca zajęły 2 m-ce SP nr 1 w Pelplinie, 3 m-ce SP w Małych Walichnowach, 4 m-ce SP w Rudnie

Zwycięski zespół otrzymał puchar na własność, a wszystkie  zespoły startujące w Igrzyskach pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin

Nasi chłopcy reprezentowali Gminę Pelplin na XV Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej, które odbyły się 14 maja 2013 r. w Tczewie. W tych zawodach pokonali zespoły: SP Miłobądz 3:0, SP Subkowy 3:1, SP Gniew 2:0 oraz ulegli gospodarzom, drużynie SP nr 10 w Tczewie 0:3 ostatecznie zajmując 2 miejsce w turnieju i zdobywając tytuł wice mistrzów powiatu.

Skład zespołu SP nr 2 w Pelplinie: OSKAR BRADTKE, KAROL PRZYPISNY, DAMIAN SZULC, MACIEJ FREDA, ŁUKASZ BOBRZYŃSKI, PATRYK KLUCZEWSKI, RADOSŁAW CZAJA, JAKUB SZULC, PIOTR CHŁOPSKI, JAN KITTA, MAKSYMILIAN DEJA, PATRYK MALEJKO, Nauczyciel wf: Piotr Szucki

Gimnazjum

14 maja nasza szkoła była również gospodarzem mistrzostw gminy w piłce nożnej szkół gimnazjalnych. Do zawodów stanęły reprezentacje szkół: Gim nr 1 w Pelplinie, Gim w Rudnie oraz Gim nr 2 w Pelplinie. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku chłopców ze szkoły podstawowej również nasi reprezentanci z gimnazjum okazali się niegościnni i wygrali wszystkie mecze, z Gim Rudno 7:0, a z Gim nr 1 w Pelplinie 2:0. Nasza Drużyna zajęła 1 miejsce i uzyskała awans na zawody powiatowe, które odbyły się 16 maja w Tczewie.

W zawodach powiatowych naszym piłkarzom nie poszło już tak dobrze jak na mistrzostwach gminy i ostatecznie  uplasowali się oni na 4 miejscu w turnieju.

Skład zespołu Gim nr 2 w Pelplinie: DARIUSZ FROST, MATEUSZ STACHULSKI, KACPER KOZIEŁ, MACIEJ GDANIEC, PAWEŁ BOBRZYŃSKI, DAMIAN KRUŻYCKI, DANIEL IGŁOWSKI, KAMIL TOBIAŃSKI, MICHAŁ FROST, DANIEL WAŁASZEWSKI,

Nauczyciel wf: Łukasz Chyła.